Tenor Aykut Yılmaz Konseri

“12 Ay 12 Konser Projesi: Engelli ve Yaşlılarla Hayatı Paylaşmak”

Geçen yılki konseri ile herkesi büyüleyen Derneğimizin de Onursal üyesi Aykut Yılmaz yeniden muhteşem bir konser ile bizlerle beraberdi. Kızları Senay (piyanoda) ve Simay (vokal) da Aykut Yılmaz’a eşlik ettiler.

Aykut Yılmaz Kimdir?

1965 yılında Tirebolu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimi boyunca müzik alanında çalışmalar yaptı. Müzik eğitimine 1984 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümünde devam etti. Aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisans yaptı.

TRT Gençlik Korosunda 6 yıl boyunca Gökçen Koray ve Seval Irmak yönetiminde korist olarak görev yaptı. Birçok konserde görev aldı.
Lisans ve yüksek lisans eğitim boyunca Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından şan eğitimi aldı. Lisans eğitimi sırasında Timur Doğanay, Coşkun Nehir, yüksek Lisans eğitimi sırasında da Prof. Mesut İktu ile çalıştı.

Müzik öğretmeni olarak önce devlet okullarında daha sonra da özel okullarda çalışmaya başladı. Özel Anabilim Lisesinde müzik öğretmeni ve Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Başkanı olarak çalıştı. Üsküdar Amerikan Lisesinde müzik öğretmenliği, İstek Belde Güzel Sanatlar Lisesinde koro, piyano, müzik tarihi öğretmenliği ve koro şefliği yaptı. Haliç Üniversitesi Devlet Konservatuarında Solfej öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2006-2007 Öğretim yılında Terakki Vakfı Okulları Müzik Bölüm Başkanı ve Terakki Vakfı Yaygın Eğitim Müzik Merkezi yöneticiliği görevine başladı. Halen bu kurumda eğitim öğretim alanındaki çalışmalarını sürdürmektedir.

 

tr_TRTR