Erasmus – Youth Exchange

AVRUPA GENÇLERİ ANTANDROS'TA BULUŞUYOR

Erasmus+ Programı Bireylerin Öğrenme Hareketliliği kapsamında “Avrupa Gençleri Antandros’ta Buluşuyor” / 27 Nisan-02 Mayıs 2018

triangle_transparent_up
Erasmus Tanıtım Bayrağı

AVRUPA GENÇLERİ ANTANDROS'TA BULUŞUYOR

Erasmus+ Programı Bireylerin Öğrenme Hareketliliği kapsamında “Avrupa Gençleri Antandros’ta Buluşuyor” / 27 Nisan-02 Mayıs 2018: T.C AB Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı’na Erasmus+ Programı kapsamında hazırlayıp sunduğumuz projemiz kabul edilmiştir.

Bu proje, 6 ülkeden (İtalya,Yunanistan, Romanya, Polonya, Macaristan ve Letonya) gelen 29 gencin yanısıra kazı ekibimizden gençlerin de katılımıyla gerçekleştirildi. Projemiz kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Antandros Antik Kenti'nin tanıtılması tarihsel ve kültürel mirasın ortaya çıkartılarak genç kuşaklara aktarılması, ortak tarihi ve kültürel mirasa sahip olduğumuz Avrupalı gençlerle bu birikimin paylaşılması, kazı ekibimizdeki öğrencilerin projeye dahil edilerek farkındalık yaratılması hedeflenmiştir.

Projemiz kapsamında yapılan etkinlikler;

Katılımcı gençlerle Isınma oyunları (buz kırıcı oyunlar), grup kurma etkinlikleri, Antik kentin gezilmesi, video-fotoğraf çekimi ve değerlendirme, Antik dönemlere ait yöresel yemek menüsü hazırlanması, İda Sanat Teraslarında yaratıcı sanat atölyesi faaliyetleri (ebru ve antik mozaik atölye çalışması), drama çalışması kapsamında “Paris’in seçimi –Üç Güzeller Yarışması” drama gösterimi, Sarıkız Etnografya müzesi gezisi ve Kazı Başkanı Prof.Dr. Gürcan Polat’ın Kültürel Miras konulu çalıştay, proje yazma atölye çalışmalar gibi etkinlikler yapılmıştır.

tr_TRTR