ALTINOLUK TARİHİ ANTANDROS ŞEHRİNİ KURTARMA, KORUMA ve YAŞATMA DERNEĞİ ORTAOKULLAR ARASI RESİM YARIŞMASI YARIŞMA ŞARTNAMESİ

-Altınoluk Tarihi Antandros Şehrini Kurtarma, Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlenecek ve dijital platform üzerinden yürütülecek, ortaokullar (5.6.7. ve 8. sınıf) arası resim yarışmasına, Balıkesir ili Edremit ilçesinde yer alan kurumlarda eğitim gören öğrenciler katılabilecektir.

2-Yarışmanın Konusu (İçeriği): ‘Kültürel Mirasımız Antandros; Mitoloji ve Arkeoloji’.

3-Çalışmalar, öğrencilerin kendisine ait olacak ve grup çalışması/çalışmaları, yarışma dışı bırakılacaktır.

4-Katılımcılar, malzeme ve teknik seçiminde serbesttir.

5-Çalışmaların boyutları, A4 formundan (210×297 mm) küçük, 50×70 cm’den büyük olmayacaktır.

6-Öğrenciler, yarışmaya en fazla iki çalışma ile katılabilir.

7-Son başvuru tarihi, 15 Mayıs 2022’dir. Katılımcılar, çalışmalarına ilişkin görselleri, belirtilen tarihe kadar derneğin e-posta (antandrosdernegi@gmail.com) adresine gönderecekler ve her çalışma için aşağıda belirtilen kalemlerden oluşan künyeyi ekleyeceklerdir.

a-Öğrencinin adı ve soyadı,

b-Yaşı,

c-Eğitim kurumu adı ve sınıfı,

d-İletişim bilgileri (okul, ev, cep telefonu ve e-posta adresi),

e-Çalışmanın adı, boyutu, malzeme ve tekniği.

8-Çalışmaların, en iyi şekilde temsil edilmesi/belgelenmesi için, yapıtlara ilişkin görsellerin mümkün olduğunca yüksek çözünürlükte olmasına özen gösterilmelidir.

9-Değerlendirme sonuçları, 01 Haziran 2022 tarihinde katılımcılara ve kamuoyuna duyurulacaktır. Dereceye giren (ilk üç çalışma), mansiyona layık görülen (4, 5, 6, 7 ve 8.liğe) ve sergilenmeye hak kazanan çalışmalar, 15-30 Haziran 2022 tarihleri arasında derneğin web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden kamuoyunun takdirine sunulacaktır.

Yanı sıra ödül ve mansiyon almaya layık görülen ve sergilenme hakkı kazanan çalışmalar, Derneğin salonlarında eşzamanlı olarak sergilenecektir. Bu nedenle, anılan kategorilere giren yapıtlar, Dernek yönetimine en geç 10 Haziran 2022 tarihine kadar çerçeveli olarak teslim edilmelidir.

Yarışmaya katkı sağlayan öğrencilere ‘Katılımcı/Teşekkür Belgesi’ verilecektir.

10-Birincilik ödülü: 3.000.-, ikincilik ödülü 2.000.- ve üçüncülük ödülü 1.000.- liradır; mansiyon almaya hak kazanan öğrenciler, sanatsal malzemeyle (defter, tuval, boya vb) ödüllendirilecektir.

İlk üç dereceye giren çalışmalar, Dernek koleksiyonuna dahil edilecektir.

12-Seçici Kurul Üyeleri (soyadı esas alınarak alfabetik):

Latife Akın

Alp Bartu

Halilhan Dostal

Filiz Pelit

Assoc. Prof. Yasemin POLAT

en_USEN